МК EN
ЗА НАС ПРОДУКТИ УПАТСТВА ПОРАЧКИ КОНТАКТ

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА

ВИТАДОН масло

НАМЕНА: За лекуване отоци и болки од канцери, малиген, бениген, тумори, aтралгии – мускулни отоци и болки, Атрози – болки во коските и зглобовите.
СОСТАВ: сончогледово масло мецерат на aјдучка бела китка – achiliea miliefolium.

УПОТРЕБА:
3х2 големи супени лажици пред јадене за возрастни.
3х1 голема лажица за деца над 5 години.
3х1 мала лажица сируп разреден со една мала лажица вода за деца од 2-5 години.
Да се пие редовно 4-6 месеци.

ДИЕТА: Да не се употребуват веке никако месо и месни производи, масни храни. Да се земат свежи салати, овошки, плодови, зеленчук. Да се употребуват истовремено Витамините Д, Д3, К, В17, Б3, Ц, А, Е, набавка од аптеките или супермаркетите, продавниците за здрава храна. Да се зема наутро и навечер по една мала лажица сода бикарбона прочистена, од аптеките или продавниците за здрава храна, макробиотика. Содата да се зема 10 дена, потоа 10 дена да се одмара и пак така продолжете. Да се пие по можност дневно 1-2 литра кози млеко неварено. За апетит и имунитет употребете го сирупот Тусафин, Импулон, производ на истата фирма. За сила на организмот да се пие варова вода, масло од црно семе.

ДЕЈСТВО: терапија фитофармакозна, антиканцерогено, антибактерицидно, аналгетично, антисептично, лаксативно, пургативно, пурификацијоно, спазмолитично, хроничен бронхитис, бронхитпнеумонија, бронихијална астма, плевритис, катар, резистенција, имунитет.

КОНТРАИНДИКАЦИИ; Алергични на полен да не го употребуват сирупот.

СОВЕТИ: Пациентот да не паѓа духом, многу е битно да му се ствара позитивна внатрешна енергија, да му се дава од околината надеж за живот, силна позитива, медитација. Лица кои са оперирани пожелно е пак да го пијат сирупот кој делува прочистувачки, да не се створи рак, канцер органуизмот на друго место, или да се повтори, рецедив. Пациентот ако не јаде, губи апетит, ке почне брзо да слабее и ке наделее болеста, потребно е да јаде да има сила и да не слабее.

ЧУВАЊЕ: Да се чува на собна температура до +15 степени.

Синуси
Бронхитис, Бронхијална астма
Воспалени крајници, кашлица
Желудник, гастритис, чир
Киселини, кила, хернија
Хелико бактер пилори
Запек, тврда столица
Хемороиди, колитиси
Простата
Бактериски инфекции на мочните канали
Кожни заболувања
Изгоретини, инфекции, рани
Акни, мозолки
Габични инфекции на ноктите
Габична инфекција на кожата
Дамки бели, црни, кафени
Габици на прстите на нозете
Околу гениталиите
Канцер, мелиген, бениген
Гингивитис, парадентоза
Воспаление на очите
Воспаление на ушите
Внатрешни бактериски инфекции